Достапни линкови

Времто денеска - магла по котлините, попладне дожд


Скопје магла, смог.

Во Македонија претпладне по котлините ќе има /магла, а во попладневните часови, најпрво во западните делови, ќе има врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират и во другите делови.

На планините во северозападните делови врнежите ќе поминуваат во снег.

Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер кој во текот на ноќта ќе го смени правецот во северен. Температурата ќе се движи од седум до 16 степени.

XS
SM
MD
LG