Достапни линкови

Заев: законот за јазици е според Уставот


Зоран Заев - премиер на Република Македонија

Апсолутно нема да има двојазичност на сите институции на целата територија на РМ, изјави денеска премиерот Зоран Заев.

Заев по потпишувањето на договорите за поддршка на млади земјоделци во изјавата за новинарите рече дека Законот за јазиците е согласно Уставот и со него само ќе се унапредат некои практични потреби на граѓаните кои досега не им биле овозможени.

XS
SM
MD
LG