Достапни линкови

Батуми - 11 жртви при пожар во хотел


Батуми - пожар во хотел 25.11.2017

Грузиските власти соопштија дека над 100 луѓе, гости и вработени, биле евакуирани од 22 - катен хотел во Батуми поради пожар.

Единаесетте жртвите починале од вдишување на чад, а уште 10 лица се хоспитализирани, соопшти портпаролот на Универзитетската клиника во Батуми.

Истрагата за причините за пожарот е во тек.

XS
SM
MD
LG