Достапни линкови

Харадинај бара меѓународна арбитража за границата со Црна Гора


Сегашната визија на Договорот за демаркација на границата со Црна Гора не е прифатлива и верувам дека таа нема да добие двотретинско мнозинство во косовскиот Парламент, нагласи премиерот на Косово Рамуш Харадинај. Тој изрази надеж дека Приштина и Подгорица ќе се договорат за меѓународна арбитража за утврдување на границата.

XS
SM
MD
LG