Достапни линкови

Путин го прими Асад


Путин го прими Асад
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:01 0:00

Рускиот претседател Владимир Путин му беше домаќин на сирискиот лидер Башар ал Асад. Во разговорите, како што е соопштено, двајцата се согласиле дека фокусот во сирискиот конфликт сега се префрла од воените операции врз потрагата по политичко решение.

XS
SM
MD
LG