Достапни линкови

Путин го прими Асад


Рускиот претседател Владимир Путин му беше домаќин на сирискиот лидер Башар ал Асад. Во разговорите, како што е соопштено, двајцата се согласиле дека фокусот во сирискиот конфликт сега се префрла од воените операции врз потрагата по политичко решение.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG