Достапни линкови

Премиерот Заев во прва посета на Србија


Македонскиот премиер Зоран Заев

Македонскиот премиер Зоран Заев денеска ќе замине во дводневна официјална посета на Србија. Македонската влада соопшти дека предвидене средба на Зев со премиерката на Србија Ана Брнабиќ, како и работен состанок на делегациите на двете земји. Премиерот Зоран Заев ќе се сретне си со српскиот претседател Александар Вучиќ. Претходно во Скопје Заев ќе разговора со еврокомесарот Јоханес Хан.

XS
SM
MD
LG