Достапни линкови

Времето денеска: облачно и студено


Во Македонија ќе биде променливо облачно и студено, претпладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и некои повисоки места од снег. На повеќе места ќе дува засилен северен ветер. Температурата ќе се движи во интервал од еден до девет степени. Во Скопје слично време со температура до пет степени.

XS
SM
MD
LG