Достапни линкови

Локали низ Македонија мета на УЈП


Архивска фотографија.Затворени објекти во Скопје од страна на инспекторите на Управата за јавни приходи

Министерството за внатрешни работи во координација со Управата за јавни приходи ноќеска спроведе контрола на повеќе угостотелски објекти во Прилеп и Битола, но, како што велат од МВР, и на други места

Детали за акцијата, како што најавија, ќе соопштат на прес-конференција во текот на денов.

Пред една недела во координирана акција на полицијата со инспектори од УЈП, Инспекторатот за труд и Пазарниот инспекторат се проверуваше работата на 24 угостителски објекти во Скопје, од кои 13 беа затворени поради утврдени неправилности

XS
SM
MD
LG