Достапни линкови

Грција: Бројот на жртви од поплавите се зголеми на 19


Архивска фотографија. Грција - Жена заглавена во нејзиниот автомобил е за време на поројниот дожд

Пронајдени се три нови тела на жртви од катастрофалните поплави во западното предградие на Атина, со што бројот на загинати достигна до 19, соопштија грчките власти.

Телата се во процес на идентификација.

Се уште не се знае дали тие тела се на лица кои се водат како исчезнати.

"Прво мора да ги идентификуваме", наведе Никос Папаевсатиу, раководителот на Националниот оперативен центар за здравствена заштита.

Тој посочи дека телата се пронајдени во градот Мандра

XS
SM
MD
LG