Достапни линкови

САД загрижени поради рускиот закон за странските медиуми


САД загрижени поради рускиот закон за странските медиуми
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:42 0:00

Американскиот амбасадор во Русија, Џон Хантсмен, го посети бирото на Радио Слободна Европа во Москва, каде што на новинарите им кажа дека руската легислатива за странски медиуми е „загрижувачка“ за Соединетите Американски Држави.

Категории

XS
SM
MD
LG