Достапни линкови

САД загрижени поради рускиот закон за странските медиуми


Американскиот амбасадор во Русија, Џон Хантсмен, го посети бирото на Радио Слободна Европа во Москва, каде што на новинарите им кажа дека руската легислатива за странски медиуми е „загрижувачка“ за Соединетите Американски Држави.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG