Достапни линкови

Прифатено обвинението за „ТНТ“


Комплексот Космос во изградба

Советот за оценка на обвинителен акт при скопскиот Кривичен суд го прифати обвинението за случајот „ТНТ“ на Специјалното јавно обвинителство, потврдија за МИА од СЈО.

Согласно АКМИС системот, предметот ќе биде распореден на судија за натамошно постапување, кој треба да закаже термин за одржување на главна расправа за „ТНТ“

ТНТ“ се однесува на уривањето на комплексот „Космос“ на бизнисменот и претседател на Партијата за европска иднина Фијат Цаноски.

please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00
Директен линк

Апелациониот суд на 4 ноември одлучи прислушуваните разговори во случајот „ТНТ“ за уривањето на комплексот Космос да можат да се користат како докази во судската постапка.

Во овој предмет на СЈО обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот градоначалник на Гази Баба Тони Трајковски, како и уште четири други лица.

СДСМ: Никола Груевски и Миле Јанакиески за Космос
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:15 0:00
Директен линк
XS
SM
MD
LG