Достапни линкови

Нимиц закажа средба во Брисел на 11 и 12 декември


Посредникот на ОН во разговорите за прашањето на името меѓу Македонија и Грција Метју Нимиц

Посредникот на ОН во разговорите за прашањето на името меѓу Македонија и Грција Метју Нимиц закажа средба со преставниците на двете земји во Брисел на 11 и 12 декември. „Средбата е дел од напорите на ОН зда им се помогне на двете страни да најдат заеднички прифатливо решение за прашањето на името“, се наведува во соопштението од канцеларијата на Нимиц. Првично разговорите беа планирани за наредната недела, но беа одложени за декември.

XS
SM
MD
LG