Достапни линкови

Времето денеска: облачно со врнежи од дожд


Во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, на повеќе места пообилни, особено во јужните и западните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од четири до 13. Во Скопје слично време, облачно со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до девет степени.

XS
SM
MD
LG