Достапни линкови

Генералниот секретар на ОБСЕ Гремингер во посета на Македонија


Генералниот секретар на ОБСЕ, Томас Гремингер.

Во посета на Република Македонија ќе престојува генералниот секретар на ОБСЕ, Томас Гремингер.

Негов домаќин е министерот за надворешни работи Никола Димитров, а Гремингер ќе се состане и со премиерот Зоран Заев.

Престојот во Македонија е прва посета на Гремингер на Балканот откако тој стана генерален секретар на ОБСЕ во јули 2017 година.

XS
SM
MD
LG