Достапни линкови

Градоначалникот на Солун Бутарис во Скопје


Градоначалникот на Солун Јанис Бутарис, Скопје, 10.12.2013.

Градоначалникот на Солун Јанис Бутарис на денешната средба во Скопје со скопскиот градоначалник Петре Шилегов, како што е најавено ќе разговара за развивање на соработката меѓу двата града. Предвидено е Бутарис да биде примен од претседателот на државата Ѓорге Иванов, премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи на Никола Димитров. По средбата на премиерот Зоран Заев со градоначалникот на Солун ќе следува и заедничка изјава. Планирана е средба и со лидерот на ДУИ Али Ахмети.

XS
SM
MD
LG