Достапни линкови

Времето денеска: облачно со врнежи од дожд


Во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни, особено во северозападните, централните и југоисточните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. Утринската температура ќе се движи од седум до 11, а дневната највисока температура на воздухот ќе биде во интервалот од девет до 14 степени. Во Скопје ќе биде облачно со врнежи од дожд со променлив интензитет, а повремено ќе бидат поинтензивни. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движи од седум до 10 степени.

XS
SM
MD
LG