Достапни линкови

Времето денеска: облачно со врнежи од дожд


Во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни, особено во јужните и централните делови. Локално ќе има услови за појава на пороен дожд и грмежи, особено на југот. Температурата ќе се движи од седум до15 степени. Во Скопје ќе биде облачно со врнежи од дожд. Температурата ќе достигне до 11 степени.

XS
SM
MD
LG