Достапни линкови

Пукање во основно училиште во Калифорнија


Во пукање во едно училиште на северот на Калифорнија загинале тројца луѓе, а има и ранети ученици, соопштија американските власти.

До пукањето дојде во основно училиште вo градчето Ранчо Техама Ресерв; околу 130 милји северно од Сакраменто.

Напаѓачот го убила полицијата.

XS
SM
MD
LG