Достапни линкови

Приведен Косовец кој неовластено влегол во кругот на касарната „Илинден“


Илустрација: Специјалната единица на АРМ

Косовецот Х.Р. (58) бил приведен во полициска станица во Карпош поради „неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени дејствија“, а бил затекнат во кругот на касарната „Илинден“ во Скопје.

Од МВР информираат дека по целосно расветлување и документирање на случајот ќе му биде поднесен соодветен поднесок и ќе се преземат понатамошни дејствија.

XS
SM
MD
LG