Достапни линкови

Во Манила судири на протестот против Трамп


Во Манила судири на протестот против Трамп
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Околу илјада демонстранти се судрија со полицијата во Манила. Тие протестираа против посетата на претседателот на САД Доналд Трамп кој учествува на регионален самит. Околу 500 полицајци, со палки и штитови, ги спречија демонстрантите да стигнат до Филипинскиот меѓународен центар, каде што се одржува самитот на 10 земји од Југоисточна Азија.

XS
SM
MD
LG