Достапни линкови

Во Манила судири на протестот против Трамп


Околу илјада демонстранти се судрија со полицијата во Манила. Тие протестираа против посетата на претседателот на САД Доналд Трамп кој учествува на регионален самит. Околу 500 полицајци, со палки и штитови, ги спречија демонстрантите да стигнат до Филипинскиот меѓународен центар, каде што се одржува самитот на 10 земји од Југоисточна Азија.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG