Достапни линкови

Во Грција уапсен криумчар со 90 мигранти во камион


Архива - Грчки полицаец стои покрај мигранти во кампот Мориа на Лезбос.

Грчката полиција во близина на Солун уапси 55-годишен грчки гржавјанин кој шверцувал 90 мигранти во камион. Мигрантите пристигнале од Турција, а секој од нив платил по 1.800 евра да биде префрлен во Атина, соопшти полицијата.

Во друг случај грчката полиција во близина на границата со Турција уапси 39-годишен Сириец кој превезувал 10 мигранти.

XS
SM
MD
LG