Достапни линкови

Временска прогноза - променливо облачно со слаб ветер


Архива - Охридско Езеро.

Времето во Македонија ќе биде повремено облачно, наутро со услови за појава на магла во котлините, а ќе дува слаб до умерен јужен ветер кој ќе биде најизразен в долж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од четири до девет, а дневната од 12 до 18.

Во Скопје слично време, променливо облачно, наутро со услови за појава на магла, а попладне со повеќе сончеви периоди. Утринската температура ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 15 степени.

XS
SM
MD
LG