Достапни линкови

Временска прогноза - облачно со повремени врнежи


Дожд во Скопје

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен југоисточен ветер, ќе биде времето денеска во Македонија. Нешто пообилни врнежи се очекуваат во текот на ноќта и тоа во западните делови. Температурата ќе се движи од пет до 13 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен југоисточен ветер, a пообилни врнежи се очекуваат во текот на ноќта во западните делови. Температурата ќе достигне до 10 степени.

XS
SM
MD
LG