Достапни линкови

Повредени 3 лица во Франција кога автомобил влетал во ученици


Припадници на француската полиција. Архивска фотографија

Еден маж намерно удрил со своето возило во група на ученици пред средно училиште во Тулуз, јужна Франција при што биле повредени 3 лица, а двајца од нив се во сериозна состојба, соопшти полицијата. Возачот бил веднаш уапсен на местото на настанот.

28 годишниот маж и бил познат на полицијата за извршување на помали прекршоци, но не бил на листата на познати екстремисти, јави Асошиејтед прес, цитирајќи неидентификувани полициски извори.

XS
SM
MD
LG