Достапни линкови

Граничните премини кон Грција отворени, сообраќајот нормализиран


Сообраќајот на граничните премини кон Грција, којшто беше во прекин поради штрајк на грчките цариници, денеска е нормализиран, соопшти утринава Авто-мото сојузот на Македонија.

Граничните премини Евзони и Дојрани беа затворени до синоќа до 23 часот, а штрајкот на граничниот премин Меџитлија траеше до 5 часот утринава.

XS
SM
MD
LG