Достапни линкови

Села: за новиот министер за здравство ќе решат партиските органи


лидерот на Алијанса на Албанците, Зијадин Села

„Алијансата за Албанците останува во владината коалиција, а за новиот министер за здравство ќе се решатна партиските органи. Ќе поставиме човек којшто ќе ни го обели образот како што беше Арбен Таравари“, изјави синоќа лидерот на Алијанса на Албанците, Зијадин Села за телевизија Алсат – М. Тој додаде дека ја застапува идејата министер за здравство повторно да биде доктор.

XS
SM
MD
LG