Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југозападен правец. По одделни котлини со појава на утринска магла. Во вечерните ќе има зголемување на облачноста. Температурата ќе се движи од 10 до 18 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југозападен правец. Температурата ќе достигне до 15 степени.

XS
SM
MD
LG