Достапни линкови

Пожар на Градежниот факултет во Скопје


Пожар во градежниот факултет во Скопје

Пожар претпладнево избувна во зградата на Градежниот факултет во Скопје.

Командантот на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје Ѕвонко Томевски за МИА изјави дека огнот зафатил три простории на вториот кат од Градежниот факултет.

Засега не се знаат причините за избувнување на пожарот.

XS
SM
MD
LG