Достапни линкови

Украина: Серија атентати, обвинети нема


За помалку од две години, во Украина се случија серија атентати, повеќето од нив со подметнати експлозии во автомобили. Речиси ниедно од убиствата не е расветлено. Истрагата е во тек.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG