Достапни линкови

Времето денеска: облачно со повремен дожд


Во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Кон крајот на денот од запад облачноста ќе се намалува. Температурата ќе се движи од осум до 14 степени. Во Скопје ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Температурата ќе достигне до 12 степени.

XS
SM
MD
LG