Достапни линкови

Шкотскиот парламент евакуиран поради „сомнителен бел прашок“


Илустрација: Парламентот во Единбург

Шкотскиот парламент во Единбург денеска бил евакуиран откако бил пронајден сомнителен пакет, соопшти полицијата.

„Зградата е евакуирана како мерка на претпазливост и истрагата продолжува“, се наведува во соопштението.

Новинската агенција Ројтерс, повикувајќи се на неименуван извор, објави дека сомнителниот бел прашок бил испратен до пратеник на Конзервативната партија.

XS
SM
MD
LG