Достапни линкови

Трамп наздрави и му се закани на Пјонгјанг, Црвената армија тргна во војна, Омбудсманот ги искара пратениците...

Настаните на денот низ фотографии - 7 ноември 2017
Покажи повеќе

ЈУЖНА КОРЕЈА - Американскиот претседател Доналд Трамп наздравува за време на ручекот со неговиот јужнокорејски колега Мун Јае-ин. Трамп од Сеул порача дека САД се подготвени целосно да ја искористат својата воена моќ за да се одбранат себе си и своите сојузници од нуклеарните закани на Северна Кореја, додавајќи дека тој, се пак, е посветен на сите достапни алатки, освен воена акција. Американскиот претседател Трамп е на азиска турнеја, чија цел, меѓу другото, е и зауздување на Пјонгјанг.
1

ЈУЖНА КОРЕЈА - Американскиот претседател Доналд Трамп наздравува за време на ручекот со неговиот јужнокорејски колега Мун Јае-ин. Трамп од Сеул порача дека САД се подготвени целосно да ја искористат својата воена моќ за да се одбранат себе си и своите сојузници од нуклеарните закани на Северна Кореја, додавајќи дека тој, се пак, е посветен на сите достапни алатки, освен воена акција. Американскиот претседател Трамп е на азиска турнеја, чија цел, меѓу другото, е и зауздување на Пјонгјанг.

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - Жена поминува пред седиштето на Војводството Ланкастер, кралскиот оддел на кралицата Елизабета Втора. Британската кралица и американскиот секретар за економија се меѓу најзвучните имиња кои се спомнуваат до најновата даночна афера Рајски документи. Вилбор Рус, американскиот секретар за економија, по објавувањето на рајските документи, изјави дека не направил ништо лошо и дека прописно ги објавил неговите инвестиции во една од фирмите кои се спомнуваат до рајските документи,а која фирма има врска со блиски соработници на рускиот претседател Владимир Путин.
2

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - Жена поминува пред седиштето на Војводството Ланкастер, кралскиот оддел на кралицата Елизабета Втора. Британската кралица и американскиот секретар за економија се меѓу најзвучните имиња кои се спомнуваат до најновата даночна афера Рајски документи. Вилбор Рус, американскиот секретар за економија, по објавувањето на рајските документи, изјави дека не направил ништо лошо и дека прописно ги објавил неговите инвестиции во една од фирмите кои се спомнуваат до рајските документи,а која фирма има врска со блиски соработници на рускиот претседател Владимир Путин.

ЕВРОПА - Нема да пијам кафе сварено од КГБ, нема да поддржам човек кој ги малтретира ЛГБ. Ова е еден од неколкуте илјади стихови напишани од различни корисници на социјалната мрежа Твитер на тема Путин. Попиларните твитерџии се во кампања за објавување на стихови за рускиот претседател.
3

ЕВРОПА - Нема да пијам кафе сварено од КГБ, нема да поддржам човек кој ги малтретира ЛГБ. Ова е еден од неколкуте илјади стихови напишани од различни корисници на социјалната мрежа Твитер на тема Путин. Попиларните твитерџии се во кампања за објавување на стихови за рускиот претседател.

РУСИЈА - Луѓе облечени во војничка униформа како од пред 76 години туркаат топ на Црвениот плоштад во Москва. Тие беа дел од големата историска парада во Москва во чест на 7 ноември, денот кога советската Црвена армија во 1941 година марширала под ѕидините на Кремљ, тргнувајќи на првата фронтовска линија во борба против фашистичка Германија.
4

РУСИЈА - Луѓе облечени во војничка униформа како од пред 76 години туркаат топ на Црвениот плоштад во Москва. Тие беа дел од големата историска парада во Москва во чест на 7 ноември, денот кога советската Црвена армија во 1941 година марширала под ѕидините на Кремљ, тргнувајќи на првата фронтовска линија во борба против фашистичка Германија.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG