Достапни линкови

Русија 1917-та: Револуцијата што го шокираше светот


Русија 1917-та: Револуцијата што го шокираше светот
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:41 0:00

На 7-ми ноември, пред 100 години, комунистите, на чело со Владимир Ленин, ја превзедоа власта во Русија, а во 1922-ра го формираа Советскиот Сојуз. Тој се распадна во 1991-ва, но некои уште го слават.

Категории

XS
SM
MD
LG