Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија утре ќе биде променливо облачно, во западните и југозападните делови со повремени локални врнежи од дожд со послаб интензитет. Ќе дува умерен до засилен југоисточен ветер. Температурите ќе се движат од 9 до 16 степени. Во Скопје слично време со температура до 15 степени.

XS
SM
MD
LG