Достапни линкови

Најавено двосменско работење во Град Скопје


Архива - Градоначалник на Град Скопје Петре Шилегов.

Во Град Скопје ќе се работи двосменски за граѓаните да можат да регулираат данок на промет, наследство и подарок, данок на имот и комунална такса, односно фирмарина, соопшти на прес-конференција градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов.

Двосменското работење ќе започне од следната недела во бараката број 16, од 7:30 до 19:30 часот. Шилегов најави и дека наскоро ќе бидат презентирани активности за подобрување на улугата и транспарентноста на Град Скопје.

XS
SM
MD
LG