Достапни линкови

Нова даночна афера, Разбуди се Ленин, Споменик за Чуркин како благодарност за Сребреница...

Настаните на денот низ фотографии - 6 ноември 2017
Покажи повеќе

ГРУЗИЈА - Фотографија од монитор на лаптоп на кој се гледа насловната страница од интернет страницата на Рајските документи, на која се објавени документи за најновата афера за затајување данок од страна на познати свтски фирми и лица од светската елита. На листата поврзани со оваа афера, според пишувањата на светските агенции, се најдоа и кралицата Елизабета, пејачот Боно Вокс, поголем број руски фирми, како и светски познати компании како Најк, Фејсбук, Епл...
1

ГРУЗИЈА - Фотографија од монитор на лаптоп на кој се гледа насловната страница од интернет страницата на Рајските документи, на која се објавени документи за најновата афера за затајување данок од страна на познати свтски фирми и лица од светската елита. На листата поврзани со оваа афера, според пишувањата на светските агенции, се најдоа и кралицата Елизабета, пејачот Боно Вокс, поголем број руски фирми, како и светски познати компании како Најк, Фејсбук, Епл...

АВСТРИЈА - Македонскиот премиер на економскиот форум Дијалог за иднината 2017 во Виена. На Форумот Заев изјави дека очекува јасен патоказ за пристапниот процес на Македонија во Европската унија и дека ниту една земја од регионот не треба да биде оставена надвор од евроинтеграциите.
2

АВСТРИЈА - Македонскиот премиер на економскиот форум Дијалог за иднината 2017 во Виена. На Форумот Заев изјави дека очекува јасен патоказ за пристапниот процес на Македонија во Европската унија и дека ниту една земја од регионот не треба да биде оставена надвор од евроинтеграциите.

САД - Ова е уште еден чин на злото, изјави американскиот претседател Доналд Трамп за масовното убиство во Тексас. Во нападот, кој се случи за време на богослужба во црква, загинаа 26 лица, од кои најмладата жртва е 5-годишно дете.
3

САД - Ова е уште еден чин на злото, изјави американскиот претседател Доналд Трамп за масовното убиство во Тексас. Во нападот, кој се случи за време на богослужба во црква, загинаа 26 лица, од кои најмладата жртва е 5-годишно дете.

РУСИЈА - Руски специјалци приведуваат активисти на опозицијата во Санкт Петерсбург. Полицајците привеле над припадници на левичарското движење Друга Русија, кое, според објавите на локалните медиуми, не го пријавило уредно собирот кај надлежните власти. Собирот на Друга Русија е еден од стотиците масовни собири за одбележување на 100-годишнината од болшевичката револуција во Русија. Пред полициската акција, неколку активисти поставиле и голем банер на кој пишувало Разбуди се Ленин.
4

РУСИЈА - Руски специјалци приведуваат активисти на опозицијата во Санкт Петерсбург. Полицајците привеле над припадници на левичарското движење Друга Русија, кое, според објавите на локалните медиуми, не го пријавило уредно собирот кај надлежните власти. Собирот на Друга Русија е еден од стотиците масовни собири за одбележување на 100-годишнината од болшевичката револуција во Русија. Пред полициската акција, неколку активисти поставиле и голем банер на кој пишувало Разбуди се Ленин.

Вчитај повеќе

XS
SM
MD
LG