Достапни линкови

Сончево време со умерена локална облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност претежно во планинските региони и со слаб до умерен јужен ветер. Во утринските часови, по одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла. Температурата ќе се движи од 10 до 18 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Температурата ќе достигне до 16 степени.

XS
SM
MD
LG