Достапни линкови

Променливо облачно време со слаб ветер


Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно, во раните утринските часови со локален слаб дожд. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од седум до 17 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе достигне до 13 степени.

XS
SM
MD
LG