Достапни линкови

Застреланото лице во Аеродром им подлегнало на повредите


Илустрација - Клиника за хируршки болести „Свети Наум Охридски“-Скопје

Лицето М.Ј. што околу 18 часот беше застрелано со огнено оружје на улицата Владимир Комаров во скопската општина Аеродром починало на пат кон Клиниката за хируршки болести „Св.Наум Охридски“, објави МИА.

„Застреланото лице беше донесено во Клиниката за хируршки болести „Свети Наум Охридски“-Скопје без знаци на живот. И покрај тоа докторите се обидуваа да го реанимираат 40 минути, по што е констатирана смрт“, посочија од Клиниката за агенцијата.

XS
SM
MD
LG