Достапни линкови

Привремено деактивиран Твитер профилот на Трамп


илустрација

Твитер профилот на американскиот претседател Доналд Трамп бил деактивиран од вработен во Твитер, кој вчера ја напуштил таа компанија, јавуваат американските медиуми. Профилот бил исклучен 11 минути и посетителите можеа да ја видат пораката „За жал, страницата не постои!“. Белата куќа не одговори веднаш на барање за коментар. Трамп е активен корисник на Твитер со 41,7 милиони следбеници.

XS
SM
MD
LG