Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има зголемување на облачноста, така што текот на ноќта ќе има локален дожд, особено на западните и северните делови. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Температурата ќе се движи од 11 до 19 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Температурата ќе достигне до 16 степени.

XS
SM
MD
LG