Достапни линкови

Премиерот Заев на меѓународна конференција во Будва


премиерот на Република Македонија Зоран Заев, архивска снимка

Делегација на Владата на Македонија предводена од премиерот Зоран Заев денеска ќе учествува на меѓународната економска конференција „Економска конференција на Црна Гора 2017 - Предизвици на патот кон Европската унија“. Во делегацијата се и вицепремиерот Кочо Анѓушев и министрите за економија и за образование и наука, Крешник Бектеши и Рената Тренеска Десковска.

XS
SM
MD
LG