Достапни линкови

Тон марухуана запленета на Блаце, Самит Македонија 2025, Фејсбук и Твитер сведочеа за руското мешање во американските избори

Настаните на денот низ фотографии - 1 ноември 2017
Покажи повеќе

МАКЕДОНИЈА - Македонската Царина запленила над еден тон марихуана на граничниот премин Блаце, на влез од Косово во Македонија. Според Царината, марухуаната на турскиот илегален пазар, за каде била наменета, би достигнала вредност до четири милиони евра.
1

МАКЕДОНИЈА - Македонската Царина запленила над еден тон марихуана на граничниот премин Блаце, на влез од Косово во Македонија. Според Царината, марухуаната на турскиот илегален пазар, за каде била наменета, би достигнала вредност до четири милиони евра.

МАКЕДОНИЈА - Премиерот Зоран Заев заедно со бизнисмени од Македонија и од дијаспората на отворањето на шестиот по ред Економски Самит Македонија 2025, во Скопје. Бизнисмените испратија порака дека за малите држави е потребна стабилна економија, конкурентни трошоци, поволна бизнис-клима и политичка стабилност. Премиерот Заев на Самитот откри дека е почната итрага за двајца високи државни службеници од новата власт за злоупотреба на службената положба.
2

МАКЕДОНИЈА - Премиерот Зоран Заев заедно со бизнисмени од Македонија и од дијаспората на отворањето на шестиот по ред Економски Самит Македонија 2025, во Скопје. Бизнисмените испратија порака дека за малите држави е потребна стабилна економија, конкурентни трошоци, поволна бизнис-клима и политичка стабилност. Премиерот Заев на Самитот откри дека е почната итрага за двајца високи државни службеници од новата власт за злоупотреба на службената положба.

САД / УЗБЕКИСТАН - Колаж од фотографиите на напаѓачот од Њујорк Сајфуло Саипов, американскиот претседател Донал Трамп и узбекистанскиот претседател Шавкат Мирзијојев. Претседателот Трамп нареди дополнителни екстремни проверки на имигранти по нападот во Њујорк, во кој беа убиени осум, а повредени десетина лица.
3

САД / УЗБЕКИСТАН - Колаж од фотографиите на напаѓачот од Њујорк Сајфуло Саипов, американскиот претседател Донал Трамп и узбекистанскиот претседател Шавкат Мирзијојев. Претседателот Трамп нареди дополнителни екстремни проверки на имигранти по нападот во Њујорк, во кој беа убиени осум, а повредени десетина лица.

САД - Сенаторот Патрик Лихи покажува на примероци од руско-креирани фејсбук страници за време на испрашувањето на сведоците во Капитол Хил, за време на претресот на сенатскиот Подкомитет за криминал и тероризам, насловен Екстремистички содржини и руски онлајн дезинформации. Во врска со обвинувањата за руско незаконско мешање во изборите во САД сведочеа и високи претставници на компаниите Гугл, Твитер и Фејсбук.
4

САД - Сенаторот Патрик Лихи покажува на примероци од руско-креирани фејсбук страници за време на испрашувањето на сведоците во Капитол Хил, за време на претресот на сенатскиот Подкомитет за криминал и тероризам, насловен Екстремистички содржини и руски онлајн дезинформации. Во врска со обвинувањата за руско незаконско мешање во изборите во САД сведочеа и високи претставници на компаниите Гугл, Твитер и Фејсбук.

Вчитај повеќе

XS
SM
MD
LG