Достапни линкови

Владата на Косово не добила документ дека Суринам го повлече признавањето


Портпаролот на владата на Косово Арбер Влахиу

Портпаролот на владата на Косово Арбер Влахиу синоќа изјави дека Косово не добило никаков документ од Суринам за наводната одлука да го повлече признавањето на Косово. Претходно, шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ на вонредна прес конференција во Белград изјави дека владата на Суринам ја информира Србија дека го повлекла признавањето на независнсота на Косово и оти за тоа пристигнала нота со официјално соопштение.

XS
SM
MD
LG