Достапни линкови

Тимоние се досадувал на изборите, Херварт уби шестмина, Нова противкандидатка на Путин...

Настаните на денот низ фотографии - 30 октомври 2017
Покажи повеќе

Јас вчера бев набљудувач и најчесто во текот на денот се досадувавме. И бев среќен што се досадувавме, изјави францускиот амбасадор во Македонија, Кристијан Тимоние, оценувајќи дека изборите биле мирни, а Македонија покажала дека е одговорна земја. Тој, како што јави државната агенција МИА, ова го изјавил на Дипломатскиот форум на Факултетот за безбедност во Скопје.
1

Јас вчера бев набљудувач и најчесто во текот на денот се досадувавме. И бев среќен што се досадувавме, изјави францускиот амбасадор во Македонија, Кристијан Тимоние, оценувајќи дека изборите биле мирни, а Македонија покажала дека е одговорна земја. Тој, како што јави државната агенција МИА, ова го изјавил на Дипломатскиот форум на Факултетот за безбедност во Скопје.

РУСИЈА - Руската новинарка, ТВ водителка и сопственичка на адвокатка канцеларија,  на адвокатска канцеларија, Екатерија Гордон (37), најави дека планира да се кандидира на претседателските избори во Русија во март 2018, за кои до сега извесен кандидат е само актуелниот претседател Путин. Претходно кандидатура најави и познатата водителка и активистка Ксенија Собчак, ќерка на поранешниот шеф и ментор на Путин, Анатолиј Собчак.
2

РУСИЈА - Руската новинарка, ТВ водителка и сопственичка на адвокатка канцеларија,  на адвокатска канцеларија, Екатерија Гордон (37), најави дека планира да се кандидира на претседателските избори во Русија во март 2018, за кои до сега извесен кандидат е само актуелниот претседател Путин. Претходно кандидатура најави и познатата водителка и активистка Ксенија Собчак, ќерка на поранешниот шеф и ментор на Путин, Анатолиј Собчак.

Поранешниот шеф на кампањата на американскиот претседател Доналд Трамп, Пол Манафорт (лево), пред пристигнувањето во седиштето на ФБИ. Тој им се предал на федералните власти во врска со истрагата на специјалниот советник Роберт Милер за наводното руско мешање во претседателските избори во 2016 година и евентуалниот дослух со соработници на Трамп. Манафорт ги отфрли обвиненијата.
3

Поранешниот шеф на кампањата на американскиот претседател Доналд Трамп, Пол Манафорт (лево), пред пристигнувањето во седиштето на ФБИ. Тој им се предал на федералните власти во врска со истрагата на специјалниот советник Роберт Милер за наводното руско мешање во претседателските избори во 2016 година и евентуалниот дослух со соработници на Трамп. Манафорт ги отфрли обвиненијата.

ГЕРМАНИЈА - Германски пожарникари се подготвуваат да извадат автомобил смачкан од дрво откорнато во големото невреме што ја зафати Германија. Бурата Херварт, која покрај Германија фи зафати и Полска и Чешка, загинале најмалку шест лица, а причинета е голема материјална штета, објавија светските агенции, повикувајќи се на извештаите на германските локални медиуми.
4

ГЕРМАНИЈА - Германски пожарникари се подготвуваат да извадат автомобил смачкан од дрво откорнато во големото невреме што ја зафати Германија. Бурата Херварт, која покрај Германија фи зафати и Полска и Чешка, загинале најмалку шест лица, а причинета е голема материјална штета, објавија светските агенции, повикувајќи се на извештаите на германските локални медиуми.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG