Достапни линкови

ОБСЕ/ОДИХР со првична оценка за вториот круг


Прес-конференција на набљудувачите на ОБСЕ

Набљудувачката мисија на канцеларијата за демократски институции и човекови права (ОДИХР) на ОБСЕ, денеска на прес-конференција во Скопје ќе ги претстави првичните постизборни наоди и заклучоци од вториот круг од локалните избори. Набљудувачката мисија на ОБСЕ/ОДИХР е составена од 126 набљудувачи од 26 земји - 17 изборни експерти во главниот град, како и 17 долгорочни и 88 краткорочни набљудувачи распоредени низ целата држава.

XS
SM
MD
LG