Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Во Македонија ќе биде сончево, претпладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во источните делови и долж Повардарието повремено засилен северен ветер. Температурата ќе се движи од осум до 17 степени. Во Скопје ќе биде сончево, претпладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе достигне до 14 степени.

XS
SM
MD
LG