Достапни линкови

Бејта му честита победа на Таравари


Архивска фотографија- Арбен Таравари

Кандидатот за градоначалник за Гостивар од редовите на ДУИ, Невзат Бејта, на последната прес-конференција во седиштето на огранокот му ја честита победата на политичкиот противник во вториот круг од изборите, Арбен Таравари.

"Благодарам на поддршката, но мнозинството на граѓаните решија поинаку. Ние изгубивме и му ја честитам победата на мојот опонент. Ние како огранок ќе продолжиме со нашата политичка борба за идните генерации. Ние работевме за доброто на градот, но волјата на граѓаните беше поинаква и ти решија", истакна Бејта.

Таравари е од Алијансата за Албанците и досега беше министер за здравство.

XS
SM
MD
LG