Достапни линкови

ДУИ-изборите демократски, граѓаните слободно ја изразија својата волја


Илустрација-седиштето на ДУИ во Мала Речица

Оценката на ДУИ е дека изборите беа демократски, а граѓаните слободно ја изразија својата волја, изјави шефот на изборниот штаб на партијата Арбр Адеми по затворањето на гласачките места во вториот круг од локАлните избори.

"Владата на Република Македонија покажа демократски капацитети за организирање демократски избори. Гласањето веќе е затворено и процесот на броење на гласовите е започнат", рече Адеми.

Додаде дека кога партијата ќе ги има првите резултати, ќе ги сподели со јавноста.

XS
SM
MD
LG