Достапни линкови

Ердоган: Турција е надеж за сите потчинети и обесправени


Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска изјави дека неговата земја претставува надеж за сите потчинети и обесправени во светот и дека токму поради тоа таа е мета на терористите. Во пораката до јавностапо повод одбележувањето на Денот на Републиката, Ердоган рече дека Турција нема да им дозволи на терористите да ја спречат во остварување на нејзините цели. Ердоган додаде дека турскиот народ нема никому да му дозволи да се меша во неговата судбина и волја.

XS
SM
MD
LG